11 maja 2010

Włochaci superbohaterowie, czyli co by było, gdyby Batman zapuścił brodę...

Wyobraźmy sobie taką scenę... Batman wstaje szarym świtem, zmęczony długa nocą wypełnioną walką z przestępcami i zUem wszelakim. Bruce Wayne idzie dzielnie do łazienki, spogląda na swoje odbicie w lustrze (a wygląda nietęgo - jak wymięta stówka, ta czerwona, z Waryńskim, pamiętacie?). Wzdycha i przesuwa dłonią po swej dolnej szczęce szarzejącej już od pojawiającego się na niej zarostu. Bruce przypomina sobie w tej chwili o prawdziwych, polskich korzeniach swojej rodziny (Dziadzio Wayne przybył do Nowego Świata w roku 1897, a nazywał się naprawdę Grzegorz Wajnowski). O, tak. Polska, kraj dzięcieliny pały i mazurków Chopina. Pachnąca świeżo upieczonym chlebem, wiejską kiełbasą i asfaltem świeżo wylanym na legendarne dziurawe drogi... Klekoczące bociany, słońce nad złocistym, falującym łanem zboża...

Bruce w życiu tam nie był.
Nie przeszkodziło mu to jednak w przypomnieniu sobie maksymy protoplasty narodu, uchodźcy z rosyjskiego zaboru. Swojskie motto dziadunia brzmiało: "P***lę, nie robię!".
Pan Wayne jeszcze raz zerknął na swoje lustrzane odbicie. "To jest dobry dzień na zastosowanie mądrości Dziadunia George'a", pomyślał. Spojrzał na leżącą na umywalce brzytwę (prawdziwi twardziele golą się tylko przy użyciu brzytwy!) i strącił ją do stojącego nieopodal kosza na śmieci.
Dość tego! Czas na zmianę image!

Carramba, rzekłby Szpieg z Krainy Deszczowców, spoglądając na poniższe wizualizacje zarośniętych superbohaterów.

Batman, Syn Zeusa.


A oto koledzy Batmana, których spotkać można co piątek w pobliskiej spelunce:

Czy Hellboy miał hiszpańskich przodków?


He-man. Na potęgę Posępnej... Brody!


Broda Fett.


Robocop Sienkiewicz.

Pamiętajcie, drogie dziateczki, jedzcie szpinak, a wyrośnie wam taaaka broda!

Dilbert Bez Pracy.


Autorem wszystkich powyższych grafik jest Vanja Mrgan, który mówi o sobie: "I am a Croatian illustrator, geek and an all around alright kinda guy".

Źródła:
Blogasek autora grafik: http://vanjamrgan.blogspot.com/
Galeria na deviantArt: http://vanjamrgan.deviantart.com/gallery/


4 komentarze:

  1. Hahahaha Hellboy wygląda jak ni przypiął wokalista Motorhead - Lemmy Kilmister http://www.contactmusic.com/pics/la/mojo_honours_2008_160608/lenny_from_motorhead_1923695.jpg

    OdpowiedzUsuń
  2. LOL! Faktycznie! Może to jego zaginiony Brat Bliźniak Ze Złego Świata Równoległego? ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. no piekne. Teraz czekam tylko na Spidera Jerusalem- Pilsudskiego !!! :DDDDDDDDDDDDDDD

    OdpowiedzUsuń